Tag Archives: nike air zoom pegasus

Dbanie o poziom sportowy

Zrozumienie zasad działania nowoczesnej piłki nożnej jest niezbędne do tego, aby poprawnie ocenić, co trzeba ulepszyć a co kompletnie zmienić, aby wyjść na prostą. Kibice w krajach o sporych tradycjach piłkarskich jak Polska, mają całkowitą rację czując gorycz wynikającą z bardzo niskiej jakości gry reprezentacji. Trudno jest jednak zbudować reprezentację, bez odpowiedniego kształtowania rzeczywistości ligowej, o czym już dawno przekonali się działacze ze znacznie potężniejszych krajów jak Niemcy czy Hiszpania. Zrozumiano tam przede wszystkim, że reprezentacja może być tylko tak mocna, jak mocne są lokalne kluby, albowiem to one w pierwszej kolejności mają styczność z zawodnikami – już w wieku siedmiu lat zacząć można poważniejsze przyuczanie strategii a także wprowadzanie młodego organizmu w arkana przygotowania fizycznego, odpowiedniej diety. Tak ukształtowany gracz w wieku czternastu lat może jeździć po całym świecie i szlifować swój talent w najróżniejszych potyczkach z rówieśnikami, w turniejach wcale nie małych rozmiarów. W wieku osiemnastu lat często taki zawodnik wchodzi do pierwszego składu swojego klubu i natychmiast staje się nie tylko ulubieńcem lokalnych kibiców, ale również faworytem do debiutu w reprezentacji seniorów. Taka ścieżka kariery gwarantuje, że reprezentacja otrzymuje gracza kompletnego, doświadczonego i dojrzałego.

Hej! Mam na imię Dawid i od bardzo długiego czasu zastanawiałem się jak to jest tworzyć bloga. Teraz już to wiem! Sport jest dla mnie czymś na prawdę ważną rzeczą, dlatego chciałbym dzielić się tym z wami!

Trudne losy prezesów

Prowadzenie dużego piłkarskiego klubu w ostatnich latach coraz mocniej zaczęło przypominać zarządzanie prawdziwą korporacją. W największych ligach świata liderzy mogą pochwalić się tysiącami zatrudnionych pracowników. W grę wchodzi przecież nie tylko utrzymanie czasami bardzo kosztownych zawodników oraz ich trenerów. Szanujący się klub inwestuje sporo w odnowę biologiczną i medycynę sportową – nie tylko poprzez budowanie nowoczesnych centrów regeneracji dla swoich graczy, ale także zatrudniając absolutną czołówkę specjalistów od przygotowania fizycznego czy rehabilitacji. Do tego dochodzą menadżerowie i dyrektorzy odpowiedzialni za poszczególne działy oraz zarząd, przed którym ostatecznie wszyscy muszą odpowiadać. W takich warunkach trzeba stosować się do zasad znanych z każdej dużej korporacji – ład korporacyjny gwarantuje przejrzystość działań i odpowiednią strategię. Nie można dopuścić do sytuacji, w której nowy trener i zmiana prezesa niemal natychmiast przekładają się na zupełnie nową myśl szkoleniową czy zmianę podejścia do szkolenia młodzieży. Dobry klub poznaje się właśnie po tym, że aktywnie prowadzi treningi i działania z najmłodszymi, inwestuje czasami krocie w szkolenie juniorów i akademie piłkarskie. Polityka transferowa czy uzgodnienia dotyczące wynagrodzenia dla zawodników także powinny być w miarę możliwości sztywno uregulowane.

Hej! Mam na imię Dawid i od bardzo długiego czasu zastanawiałem się jak to jest tworzyć bloga. Teraz już to wiem! Sport jest dla mnie czymś na prawdę ważną rzeczą, dlatego chciałbym dzielić się tym z wami!
error: Content is protected !!